Biz Polska > Biz Info > Urlop w Grecji – jechać czy odwołać?

Urlop w Grecji – jechać czy odwołać?

Odpowiadamy – kłopoty Grecji wcale nie oznaczają, że musimy rezygnować w wymarzonych i długo wyczekiwanych wakacji. Warto jednak nieco lepiej się do nich przygotować. Po pierwsze, lepiej nie liczyć na bezproblemowe wypłaty pieniędzy z bankomatów i wziąć trochę więcej gotówki. Co prawda obowiązujące w tym kraju ograniczenia (przypominamy – Grecy mogą wypłacić dziennie nie więcej niż 60 euro) nie dotyczą przybyszy z zagranicy, ale chyba nie chcemy spędzić urlopu w kolejkach po pieniądze? Walutą Grecji jest euro, które i u nas jest powszechnie dostępne. Natomiast w przypadku większych płatności – np. uregulowania rachunków za hotel, wynajem samochodu itp. Itd. – bez problemów możemy posługiwać się wydanymi w Polsce kartami płatniczymi.

A co z jakością naszego urlopu? Czy zawirowania w Grecji oznaczają, że możemy zapomnieć o pysznej kuchni, ouzo, retsinie i innych przyjemnościach? Jeśli zamierzamy stołować się w swoim hotelu, to nie musimy się niczego obawiać – jedzenia i trunków nie powinno zabraknąć. Jeśli jednak zamierzamy żywić się na własną rękę, to możemy mieć problem. Dlatego, jeśli tylko mamy taką możliwość, warto wykupić wczasy typu all inclusive – wówczas naszego popytu nie zakłóci pogoń za niezbędnymi artykułami.

Warto jednak pamiętać, że sytuacja w Grecji jest dynamiczna. Zachęcamy zatem do śledzenia najświeższych informacji z tego kraju oraz odwiedzania strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Nasze służby dyplomatyczne regularnie publikują listę krajów, które uważają za niebezpieczne i których zalecają unikać. Jeśli chodzi o Grecję, to póki co MSZ zaleca zwykłą ostrożność.

< powrót do wszystkich artykułów